Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu - więcej informacji.Zestaw napinający pod oczy

E-mail
To „natychmiastowy napinacz” najnowszej generacji, czyli bezpieczny, funkcjonalny kosmetyk do zadań specjalnych w zapewnieniu „tu i teraz” efektu wypoczętych oczu i przywracaniu im młodego, naturalnego wyglądu. Uwalniające się do skóry w czasie ok. 10 minut od aplikacji składniki aktywne, przede wszystkim: Acetyl Glutamyl Heptapeptide-1 oraz Cylcodextrin, wspierane przez usieciowane polimery zapewniają oczekiwany efekt napięcia i wygładzenia, utrzymujący się nawet do 10 godzin.
Cena sprzedaży z rabatem
Cena sprzedaży 459,00 zł
Opis

O powstaniu i właściwościach TENSERA oraz REVITALIZERA – czyli Zestawu Napinającego pod Oczy COLWAY

– ich twórca: dr Błażej Dolniak:

  

Był rok 2015, kiedy otrzymaliśmy od firmy COLWAY zlecenie na stworzenie „błyskawicznego napinacza”, który miał być całkowicie bezpieczny dla skóry i najlepiej jeszcze, gdyby likwidował tzw. worki pod oczami w czasie trzyminutowej jego prezentacji, a następnie utrzymywał spektakularny efekt działania dłużej niż „napinacze” już na rynku istniejące… Badania rozpoczęliśmy więc od dogłębnego poznania wszystkich dostępnych w tym czasie doraźnych napinaczy zmarszczek, których działanie za spektakularne uważano.

Wnioski z wielu testów i analiz doprowadziły do powstania w laboratorium REGEN MEDICINE blisko stu oryginalnych receptur kosmetycznych, w tym opartych o surowce dostępne w kilku jedynie miejscach na świecie. Dążyliśmy do stworzenia czegoś dotąd nieistniejącego: „cudownego środka” na kilkugodzinne choć „wyprasowanie” skóry pod oczami, charakteryzującego się przy tym całkowitym bezpieczeństwem stosowania, wysoką biozgodnością z ludzką skórą, przedłużonym czasem działania, ale przede wszystkim zdecydowaną i natychmiastową poprawą wyglądu skóry w okolicach oczu.

 Przedstawiamy Państwu owoce naszej ponad dwuletniej pracy: TENSER oraz REVITALIZER – czyli zestaw innowacyjnych kosmetyków funkcjonalnych.

 

 

TENSER

tenser zakr

 

W skrócie.

To „natychmiastowy napinacz” najnowszej generacji, czyli bezpieczny, funkcjonalny kosmetyk do zadań specjalnych w zapewnieniu „tu i teraz” efektu wypoczętych oczu i przywracaniu im młodego, naturalnego wyglądu. Uwalniające się do skóry w czasie ok. 10 minut od aplikacji składniki aktywne, przede wszystkim: Acetyl Glutamyl Heptapeptide-1 oraz Cylcodextrin, wspierane przez usieciowane polimery zapewniają oczekiwany efekt napięcia i wygładzenia, utrzymujący się nawet do 10 godzin.

 

TENSER – więcej informacji:

To kosmetyk funkcjonalny, który wyraźnie i natychmiastowo poprawia wygląd skóry w okolicach oczu. Osiągnęliśmy to łącząc w Natural Molecule Tension Complex (NMT) aktywne substancje biologiczne, naturalnie występujące w naszym organizmie. Poddano je takim modyfikacjom, by aplikowane na skórę pod oczami zadziałały w jak najkrótszym czasie – do 10 minut.

Są to:

• Cyclodextrin – redukuje natychmiastowo zmarszczki przez ograniczenie skurczu włókien mięśniowych. Czyni to uniemożliwiając komórce poprzez otwarcie kanału potasowego osiągnięcie przez nią potencjału błonowego i w efekcie otwarcie wolnego kanału wapniowego, procesu niezbędnego dla odruchów kurczenia się mięśni twarzy. Ten naturalny (przez co całkowicie bezpieczny) bloker wapnia jest jedną z najskuteczniejszych znanych kosmetologii aktywnych substancji biologicznych, działającą wygładzająco przez rozluźnianie napięcia mikromięśni twarzy w miejscu jej aplikacji. Liczne badania in vitro wykazały, iż cyclodextrin przeciwdziała też zależnej od wapnia egzocytozie (transport przez błonę komórkową) neurotransmitera acetylocholiny. W efekcie zwalnia przewodzenie, co umożliwia znaczące rozluźnienie naprężonej skóry oraz korekcję zmarszczek potwierdzone w badaniach in vivo.

 

• Acetyl Glutamyl Heptapeptide-1 (SNAP-8) – badania naukowe wykazały, iż ten peptyd jest silnym inhibitorem kurczliwości mięśni mimicznych. Blokuje je poprzez destabilizację kompleksu SNARE, będącego kluczem uwalniania neuroprzekaźników, powodujących skurcz mięśni, w tym acetylocholiny.

  wykres

 

W efekcie zmarszczki ulegają spłyceniu, a skóra staje się wygładzona. Działanie to zostało potwierdzone badaniami in vivo.

 

                                                           PRZED ZASTOSOWANIEM                                              PO ZASTOSOWANIU

wykres2

 

 

Tworząc kompleks NMT wprowadziliśmy cyclodextrin i Acetyl Glutamyl Heptapeptide-1 do końcowej receptury TENSERA beznośnikowo. Hamując prawidłowe funkcjonowanie neurotransmitera acetylocholiny i efektywnie rozluźniając włókna mięśniowe skóry – obie te substancje działają synergicznie i efektywnie powodują natychmiastowe napinanie się zmarszczek oraz tzw. worków pod oczami (czyli przepukliny tłuszczowej), niwelując przy okazji obrzęki (czyli opuchliznę limfatyczną) i inne usterki.

 

W taki sposób zrealizowaliśmy pierwszą część zadania postawionego nam przez COLWAY. Kompleks NMT redukuje doraźnie zmarszczki i worki w sposób bezpieczny. Efekt napinania osiągnęliśmy paradoksalnie przez wykorzystanie funkcji…rozluźniających substancji, nie zaś napinających. Co najważniejsze – stosując substancje naturalne. Bez użycia pochodnych jadu kiełbasianego (botulin), bez zastosowania agresywnych neuropeptydów i nie powodując bezlitosnego dla skóry pod oczami wypompowywania z niej wody. Kompleks NMT działał już na etapie badań, jaki osiągnęliśmy w 2016 roku, ale…działał za krótko.

 

Cechą charakterystyczną każdej aktywnej substancji biologicznej jest jej biodegradowalność, czyli stopniowy rozpad w czasie. Kompleks NMT złożony z naturalnych, aktywnych substancji biologicznych z natury także podlega stopniowej degradacji w procesach biochemicznych, tj. działaniu enzymów proteolitycznych czy internalizacji receptorów komórkowych. Naturalne peptydy blokujące kurczenie się mikromięśni pod oczami też więc nie mogą „przetrwać” na powierzchni komórek skóry zbyt długo…

Ich żywot należało koniecznie przedłużyć.

 

Drugim innowacyjnym rozwiązaniem przy tworzeniu TENSERA okazała się biozgodna siatka polimerowa, a ściślej: siatka peptydowo-polimerowa, budowana przez kompleks NMT wraz z łańcuchami polimerowymi, tworzonymi przez tlenki krzemu.

 

Tlen i krzem, to obok wodoru i węgla najbardziej rozpowszechnione w przyrodzie pierwiastki. Krzem, używany np. przy wytwarzaniu implantów, czy maści – jest całkowicie biozgodny z naszym organizmem, także ze skórą.

 

Biozgodne polimery krzemowe, o które uzupełniliśmy skład TENSERA umożliwiły temu produktowi doraźne niwelowanie usterek skóry pod oczami przez czas nawet do 10 godzin. To im zawdzięczamy efekt gładkości skóry po aplikacji kosmetyku. Nadają również cerze lekkiego matu, dzięki czemu skóra się nie świeci i delikatnie maskują inne jej niedoskonałości, np. rozszerzone pory.

 

Połączenie w jedną formułę kompleksu NMT z biozgodnymi polimerami krzemowymi pozwala na stopniowe uwalnianie czynnych biologicznie substancji (składników kompleksu NMT) i zachowanie balansu między szybkością działania (efekt nawet po 10 minutach), a jego trwałością (do nawet 10 godzin).

 

Aksamitna konsystencja TENSERA, pomimo silnego działania napinającego, zapewnia bardzo dobrą integrację ze skórą, nie ogranicza mimiki twarzy, nie powoduje efektu sztuczności i jest przepuszczalna dla powietrza, zapewniając tzw. oddychanie skórne.

TENSER ma optymalne dla skóry pH (5,7). Aseptyczna aplikacja zapewnia jego trwałość, zmniejsza ryzyko wysychania i podnosi komfort użytkowania.

 

Naturalny, cielisty kolor dodatkowo rozświetla skórę i nadaje jej zdrowy wygląd.

  

COLWAY żądał od nas produktu przewyższającego konkurencyjne…

Nie mogliśmy stworzyć „napinacza” działającego szybciej, silniej niż inne i zarazem utrzymującego efekt dłużej. Łatwego w aplikacji, bardziej spektakularnego w prezentacji jego działania, a przy tym na pewno nieszkodliwego dla skóry. Skomponowaliśmy jednak produkt w swojej klasie najbezpieczniejszy z obecnie istniejących na rynku, o relatywnie długim okresie utrzymywania się jego efektu działania. TENSER posiada wiele atutów:

 

1. Bezpieczeństwo:

• Nie niszczy delikatnej skóry wokół oczu, gdyż ma optymalne pH, nie zawiera substancji destrukcyjnych dla jej struktury, ani toksyn

i nie wypompowuje ze skóry dużych ilości wody.

• Nie podrażnia skóry, gdyż nie zawiera substancji drażniących, np. szkła wodnego, sody oczyszczonej, itp.

• Nie powoduje uczucia pieczenia w trakcie aplikacji ani po niej.

• Powstałe napięcie wokół oczu nie jest dokuczliwe – nie spina tak mocno (niekomfortowo, a wręcz niebezpiecznie), aby utrudniać mimikę twarzy.

• Nie blokuje oddychania skórnego.

• Wzmacnia bardzo istotną dla delikatnej skóry wokół oczu ochronę przeciwsłoneczną.

  

2. Trwałość efektu:

• Zapewnia napięcie skóry wokół oczu do 10 godzin.

• Jest odporny na sebum oraz wodę dzięki polimerom krzemowym.3. Komfort użytkowania:

• Zapewnia komfort, gdyż napięcie skóry wokół oczu, już po kilkunastu minutach staje się odczuciem naturalnym.

• Dzięki dodatkowym właściwościom matującym maskuje niedoskonałości skóry.

  

Nie ma „błyskawicznych napinaczy” całkowicie wolnych od efektów niepożądanych.

  

Twierdzimy, że TENSER jest najbezpieczniejszym dla skóry z oferowanych na rynku „natychmiastowych napinaczy”. Jednakże i on może poprzez wielogodzinne oddziaływanie napinająco – wygładzające powodować efekty niepożądane. Wielogodzinne blokowanie skurczy mięśni mimicznych, występujących właśnie w skórze wokół oczu, może bowiem hamować procesy biologiczne takie, jak nawilżanie czy odżywianie skóry.

 

Po wielomiesięcznych analizach, przede wszystkim mechanizmów, jakie są wykorzystywane w „napinaczach” – doszliśmy do konkluzji, że chcąc rzetelnie wypełnić powierzoną nam przez COLWAY misję stworzenia korektora usterek skóry pod oczami – bezpiecznego i efektywnego, nie mogliśmy poprzestać na „napinaczu”. Zadanie wymagało dwóch preparatów. Drugi pozwala skórze pod oczami w krótkim czasie całkowicie zapomnieć o kilkugodzinnym, nienaturalnym ściąganiu jej przez TENSER i zatrzymywać część doraźnego efektu poprawy jej wyglądu. Ów drugi kosmetyk funkcjonalny, to REVITALIZER, w nieodłącznej parze z TENSEREM, sam w sobie będący najwyższej jakości serum pod oczy.

  

REVITALIZER

rev zakr

W skrócie.

To unikalne, pierwsze takie na świecie serum naprawcze pod oczy, w którym zastosowano synergiczny kompleks czynników wzrostu, czyli aktywatorów podziałów komórek skóry (FGF-1) i komórek naskórka (EGF), zamkniętych w wolno uwalniających nośnikach micelarnych. To funkcjonalny kosmetyk, niezwykle efektywny w niwelowaniu problemów niedoskonałości skóry okolic oka. Szybko i skutecznie przywraca działanie wszystkich naturalnych procesów funkcjonowania skóry poddanej wielogodzinnemu napinaniu jej przez TENSER. Spektrum działań naprawczych kompleksu Synergy GF – głównego atutu REVITALIZERA na okolice oczu jest bardzo szerokie. Wyraźnie odmładza cerę w tym obszarze i odbudowuje mikromięśnie. Redukuje cienie i zasinienia. Delikatnie napina i wygładza skórę pod oczami. Daje trwałe efekty.


REVITALIZER – więcej informacji:

To drugi kosmetyk funkcjonalny Zestawu, który stworzyliśmy, by niwelował niepożądane efekty stosowania TENSERA i przywracał bieg naturalnych procesów funkcjonowania skóry, zatrzymując jak najwięcej z efektu doraźnego i rewitalizując obszar skóry wokół oczu w sposób trwały. REVITALIZER to również innowacyjne substancje biologicznie aktywne i najnowszej generacji surowce kosmetyczne tworzące synergiczny kompleks stymulujący wzrost komórek zarówno skóry właściwej, jak naskórka. Faktorami wzrostu występującymi naturalnie w skórze, aktywującymi najważniejsze jej komórki są: czynnik wzrostu fibroblastów (FGF) oraz epidermalny czynnik wzrostu (EGF). W naturze ich wspólne działania na poziomie komórkowym zawsze się uzupełniają i wzajemnie potęgują. Nazywamy to efektem synergii.

 
FGF (fibroblast growth factor).

Takie same jak „nasze”, naturalne FGF-y – aktywatory odnowy komórkowej – biochemicy pracujący w najwyżej zaawansowanych technologiach potrafią już obecnie tworzyć w swoich laboratoriach. Tak się złożyło, iż to my, wrocławscy naukowcy jesteśmy twórcami FGF-u, pierwszego takiego w Europie białka globularnego, zbudowanego ze 155 aminokwasów, o masie molekularnej 17,3 kDa.

  

Na poziomie komórkowym działa ono poprzez:

a) aktywację swoistego receptora obecnego na powierzchni fibroblastów skóry,

b) specyficzną aktywację szklaków sygnalnych, które prowadzą do biosyntezy białek macierzy międzykomórkowej – kolagenu, elastyny, laminin oraz kwasu hialuronowego,

c) wybiórczą aktywację genów, których produkty białkowe są odpowiedzialne za naprawę uszkodzonych komórek skóry,

d) stymulację proliferacji i migracji fibroblastów,

e) stymulację wzrostu komórek macierzystych skóry,

f ) antyoksydację,

g) aktywację innych czynników wzrostu, w tym EGF:

 

 

Oddziaływanie na poziomie komórkowym przekłada się na wyjątkowe właściwości FGF, tak ważne

dla naszej skóry:

• przeciwzmarszczkowe (anti-wrinkles)

• przeciwstarzeniowe (anti-aging)

• utrzymujące elastyczność skóry

• zmniejszające procesy starzenia się skóry

• modulujące procesy regeneracji skóry

• odmładzające komórki naskórka

• odbudowujące uszkodzoną skórę

 

  

EGF (epidermal growth factor) czyli noblowski czynnik piękna…


Odkryty w roku 1962 przez naukowców Stanley’a Cohena oraz Ritę Levi-Montalcini, uhonorowanych w roku 1986 Nagrodą Nobla
w dziedzinie fizjologia i medycyna.

 

EGF – czynnik wzrostu komórek naskórka – to białko globularne, zbudowane z 53 aminokwasów, o masie cząsteczkowej 6,2 kDa. Mniejsze o 66% od FGF odgrywa równie ważne funkcje:

a) stymuluje proliferacje i migracje fibroblastów,

b) specyficznie aktywuje szklaki sygnalne, które prowadzą do biosyntezy białek macierzy międzykomórkowej – glikoprotein oraz kwasu hialuronowego,

c) wspomaga regenerację komórek skóry, zwiększając jej elastyczność i zmniejszając zmarszczki,

d) wzmacnia barierę skórną przed zewnętrznymi szkodliwymi substancjami, w tym także promieniowaniem słonecznym,

e) przyspiesza procesy naprawcze skóry, również te wywołane przez źle dobrane kosmetyki, pozostawiając skórę gładką i delikatną.

 

FGF i EGF stanowią główne i jedne z najważniejszych aktywnych składników biologicznych odpowiedzialnych za młodość
i witalność naszej skóry.

 

Stworzony w laboratorium REGEN MEDICINE na bazie FGF (receptura autorska) i EGF synergiczny kompleks wzrostu jest jedynym na świecie kompleksem dwóch czynników wzrostu zamkniętych w nośnikach – i zastosowanych w jednym kosmetyku (REVITALIZER firmy COLWAY).

 

Dla zagwarantowania stopniowej i kontrolowanej wchłanialności oba czynniki wzrostu zostały zamknięte w specjalnie przygotowanych, miceralnych nośnikach elastycznych. To jednak nie wszystko. Sukces biozgodnej siatki polimerowo-krzemowej zastosowanej w TENSERZE zachęcił nas do skomponowania podobnej, biozgodnej siatki dla REVITALIZERA. Nieco inaczej zbudowana, bo oprócz tlenków krzemu również z węgla – pozwala na kontrolowane uwalnianie składników Synergy GF w czasie, czyli maksymalne wykorzystanie ich synergicznego działania na poziomie komórkowym.

  

Zastosowana w REVITALIZERZE, specjalnie zaprojektowana siatka polimerowa została po raz pierwszy w Europie użyta w kosmetyku anti-age.

  

REVITALIZER nie jest wyłącznie „naprawiaczem” po TENSERZE zakłóconych na krótki czas funkcji biologicznych skóry. To najwyższej światowej klasy serum naprawcze dla skóry z problemami, dla cery dojrzałej lub wykazującej przedwczesne oznaki starzenia.
Jest niezwykle bogaty w uzupełniające składniki aktywne, m.in. w:

a) Kwas gamma poliglutaminowy (PGA) – rewolucja kosmetyczna w nawilżaniu, polimer aminokwasu, który 4x skuteczniej od hialuronu zmniejsza transepidermalną utratę wody.

b) Wysoko stężona witamina C z kwasem ferulowym – sprawdzony aktywator syntezy kolagenu i elastyny, a także ceramidów
i lipidów warstwy rogowej naskórka, czyli glukozyloceramidów.

c) Witamina B3 (niacynamid) nawilża, wygładza, uelastycznia i rozjaśnia, wygładza strukturę skóry, ma działanie przeciwzapalnie
i przeciwtrądzikowe, ogranicz nadmierną produkcję sebum

d) Witamina B5 (D-panthenol) – ma działanie pielęgnujące oraz łagodzące i właściwości higroskopijne.

e) Kofeina – zapewnia skórze właściwe napięcie oraz wygładzenie. Jej właściwości drenujące przyspieszają mikrokrążenie w skórze,
a właściwości antyoksydacyjne chronią komórki skóry przed szkodliwym działaniem słońca.

  

REVITALIZER stanowi remedium na przemęczone, wielogodzinne i nienaturalne dla skóry oka napinanie przez TENSER.
Poprzez błyskawiczną regenerację mięśni i skóry okolicy oczu czyni stosowanie TENSERA bezpiecznym.

  

Wielu użytkowników sięgnie po Zestaw Napinający pod Oczy COLWAY – dla TENSERA. Jednakże równie wielu uzna po pewnym czasie, że znacznie wartościowszym (gdyby je rozdzielić) jest REVITALIZER – kosmetyk naprawczy dla obszarów skóry wokół oka, jakiego nie było dotąd w ofercie żadnej marki kosmetycznej n

Rabat na produkty Colway

Szczegóły oferty rabatowej

Darmowa dostawa

Dla fanów FB oraz dla zakupów powyżej 450zł.

ponad 9 lat doświadczenia

Już ponad 9 lat jako dystrybutor produktów Colway.

ochrona termiczna

Ochrona termiczna bez dodatkowych kosztów.

oferta rabatowa

Rabat 20% lub po rejestracji online 30%.

Wysyłka 0zł
Polub nas, a otrzymasz jednorazową dostawę 0zł! (kliknij poniżej w Lubię to!)

Polecamy